Hamile

Gebelik, kadının hormonel ve fiziksel açıdan birçok değişiklik yaşadığı bir süreçtir. Gebelikte kas ve iskelet sisteminde birçok değişiklik yaşanır.
Anne adayının rahat bir gebelik geçirebilmesi ve sorunsuz bir doğum gerçekleştirebilmesi için en uygun egzersiz biçimi pilatestir.

Anne Adayına Pilatesin Faydaları

Hamile Pilatesi

Düzenli pilates yapmak doğumu kolaylaştıracaktır.

Hamile Pilatesi

Nefesinizi gevşetin ve kontrol edin.
Tıklayınız

Doğum öncesi yoganın yararları nelerdir?

Doğum öncesi yoga, diğer hamile kadınlarla tanışmanıza ve bağ kurmanıza yardımcı olabilir ve yeni bir ebeveyn olma stresine hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Tipik bir doğum öncesi yoga dersinde ne olur?

Burundan yavaşça ve derin bir şekilde nefes almaya odaklanmaya teşvik edilirsiniz. Doğum öncesi yoga nefes teknikleri, hamilelik sırasında nefes darlığınızı azaltmanıza veya yönetmenize ve doğum sırasındaki kasılmalar ile çalışmanıza yardımcı olabilir.

Vücudunuzun boynunuz ve kollarınız gibi farklı alanlarını hareketleri boyunca yavaşça hareket ettirmeniz teşvik edilecektir.

Ayakta dururken, otururken veya yerde yatarken vücudunuzu, gücünüzü, esnekliğinizi ve dengenizi geliştirmeyi amaçlayan farklı konumlara getirin. Destekler ve rahatlık sağlamak için battaniyeler, minderler ve kayışlar gibi aksesuarlar kullanılabilir.

Her doğum öncesi yoga sınıfının sonunda, kaslarınızı gevşetir, istirahat kalp atışınızı ve nefes ritminizi eski haline getirirsiniz. Kendi nefesinizi dinlemeniz, duyumlara, düşüncelerinize ve duygularınıza yakından dikkat etmeniz veya bir öz-farkındalık ve içsel sakinlik durumu yaratmak için teşvik edilebilir.

Hamile Yogası

Stres ve kaygıyı azaltın

Hamile Yogası

Doğum için gerekli kaslarınızın ,esnekliğini,gücünü ve dayanıklılığını arttırın.
Tıklayınız

Smart Pilates Studio ®

Eğitmenlerimizle görüşmek için iletişime geçin