Hamile Yogası

Diğer doğum öncesi sınıflarında olduğu gibi, doğum öncesi yoga, germe, zihinsel merkezleme ve odaklanmış solunumu teşvik eden egzersiz için çok yönlü bir yaklaşımdır. Araştırmalar doğum öncesi yoganın güvenli olduğunu ve hamile kadınlar ve bebekleri için birçok fayda sağlayabileceğini göstermektedir.

Doğum öncesi yoganın yararları nelerdir?

Doğum öncesi yoga, diğer hamile kadınlarla tanışmanıza ve bağ kurmanıza yardımcı olabilir ve yeni bir ebeveyn olma stresine hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Tipik bir doğum öncesi yoga dersinde ne olur?

Burundan yavaşça ve derin bir şekilde nefes almaya odaklanmaya teşvik edilirsiniz. Doğum öncesi yoga nefes teknikleri, hamilelik sırasında nefes darlığınızı azaltmanıza veya yönetmenize ve doğum sırasındaki kasılmalar ile çalışmanıza yardımcı olabilir.

Vücudunuzun boynunuz ve kollarınız gibi farklı alanlarını hareketleri boyunca yavaşça hareket ettirmeniz teşvik edilecektir.

Ayakta dururken, otururken veya yerde yatarken vücudunuzu, gücünüzü, esnekliğinizi ve dengenizi geliştirmeyi amaçlayan farklı konumlara getirin. Destekler ve rahatlık sağlamak için battaniyeler, minderler ve kayışlar gibi aksesuarlar kullanılabilir.

Her doğum öncesi yoga sınıfının sonunda, kaslarınızı gevşetir, istirahat kalp atışınızı ve nefes ritminizi eski haline getirirsiniz. Kendi nefesinizi dinlemeniz, duyumlara, düşüncelerinize ve duygularınıza yakından dikkat etmeniz veya bir öz-farkındalık ve içsel sakinlik durumu yaratmak için teşvik edilebilir.

Smart Pilates Studio ®

Eğitmenlerimizle görüşmek için iletişime geçin