Çocuk Zumbası

Egzersiz alışkanlığını çocuklara aşılamanın en eğlenceli hali zumba ‘dır. Dansın ve müziğin eşliğinde liderlik,saygı,özgüven,takım çalışması,yaratıcılık,koordinasyon gibi birçok özelliğini Zumba ile geliştirebilirsiniz.

Zumba'nın Çocuklar İçin 10 Faydası

Bir Zumba sınıfı çocuğunuzun dans etmesini, şarkı söylemesini ve eğlenmesini sağlar! Eğlenceli ve dinamik bir ortamda olmak enerjilerini arttırmalarını sağlar.

Zumba sınıfına katılmak, çocuğunuzun koordinasyonuna yardımcı olurken, aynı zamanda hem beden hem de zihin işlevini geliştirerek gelecekte genel gelişimlerine yol açacaktır.

Zumba, egzersiz yapmak için harika bir yoldur ve kardiyovasküler faydalara ek olarak, tam vücut egzersizidir. Zumba, baş hareketlerinden üst beden egzersizine kadar, hemen hemen tüm ana kas gruplarını çalıştıracak ve çocuklar, ritim ile dans ettiklerini hissedebilecekler.

Zumba, çocukları orta ila yüksek yoğunlukta, ancak zor olmayan bir şekilde hareket ettirecek. Çocuklar çabuk öğrenecek ve dayanıklılıkları  artacak!

Çocuklar eğlenceli müzikle  dans ederken gittikçe daha fazla efor sarf  edeceklerdir. Bu süre zarfında, vücuttaki oksijen miktarı artar ve solunum süreci doğal olarak iyileştirilir.

Belirli faaliyetler söz konusu olduğunda, bir çocuğu ilgilendirmek ve heyecanlandırmak zor olabilir. Zumba ile eğlenceli danslar ve değişen dersler çocuğu dersten sonra sınıfa gelmeye meraklı kılacak. Zumba sınıfında yer almak, çocuğun egzersiz yapma şeklini değiştirebilir ve yeni bir şekilde yapılabileceğini görmelerini sağlayabilir.

Zumba sadece yetişkinler için değil, bu dans türü küçük çocuklar ve gençlere yönelik  olarakta mükemmeldir. Zumba’nın öğrenilmesi ve katılımı kolaydır, ancak sınıfların bir profesyonel rehberliğinde yapılması gerektiğini not etmek önemlidir.

Zumba’da yer almak çocuğun gücünü, dayanıklılığını ve buna bağlı olarak güvenini artıracaktır. Bir çocuğun öz saygısı, sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir ruh kurdukça artacaktır.

Çocuklar okulda veya sosyal hayatında  stres hissedebilir ve Zumba sınıfı mükemmel bir stres atma işlevi görebilir. Zumba’da dans etmek ve eğlenmek endorfin salınımını  arttırabilir buda daha mutlu çocuk demektir.

Zumba sınıfları, egzersiz yapmayı ve beden dili aracılığıyla birbirleriyle daha iyi iletişim kurmaları için çocuklarla tanışıp yeni arkadaşlar edinmelerine yardımcı olacaktır.

Smart Pilates Studio ®

Eğitmenlerimizle görüşmek için iletişime geçin